Broadcast

Kobiety objaśniają mi świat 16 WOŁANIE SERCA Magdalena Drahusz & Beata Ignaczak

today02/05/2024 20 2

Background
share close
Kobiety objaśniają mi świat 16 WOŁANIE SERCA Magdalena Drahusz & Beata Ignaczak1
Cristiano Delmar

Magdalena Drahusz

Magię dzwięków i ich korelację z ciszą czuję intensywnie w moim ciele i duszy od dzieciństwa.
Nie zawsze było i jest to pozytywne doznanie. Tym bardziej gdy dzwięki są dla mnie dobrem przyżywam je stokroć.
Kontakt ze śpiewem tradycyjnym, ktorego rozkwit w moim życiu rozpoczął się w 2012 roku zmienił moje życie całkowicie. Podczas tygodniowych warsztatów z OVOw Sudetach doznałam prawdziwej potrzeby mojej duszy na to wcielenie. To była istna magia głosów naszych w jedności z naturą. Od tej pory podążam tą ścieżką intensywnie uczestnicząc rok rocznie w warsztatach, obozach, taborach śpiewu i muzyki tradycyjnej europy wschodniej, które odbywają się w Polsce Ukrainie, Irlandii oraz przestrzeni internetowej.
Od 2017 roku przez szereg lat prowadziłam grupę śpiewu Krąg Magicznej Białej Pieśni, ktorej głos zamilkł z początkiem 2020 roku.
Tutaj nastąpił ogromny rozkwit pieśni tradycyjnych dla mnie. Za co ogromnie jestem wdzięczna także tym, którzy zaszczycili mnie swoją obecnością wspólnym śpiewem i działaniem. (https://facebook.com/groups/389600208098745/ )
Od 2023 śpiewam, tańczę w zespole folkowym Inisowiacy i tu także coraz śmielej zabrzmiewa ze mną bębenek obręczowy. ( https://www.facebook.com/Inisowiacy ).
Od grudnia 2023 wspołtworzę z Beatą Ignaczak zespół Dzikie Jagody. Dotychczas wyśpiewałyśmy razem dwa koncerty i odbyłyśmy wielość wspólnych podróży wokalnych z pieśnią polską oraz ukraińską. Ogromną przyjemność sprawia nam wspólne generowanie dzwięków a już pieśni w których zawarte są historie naszych przodków, to dla nas istna poezja, choć nie zawsze tylko łatwa i przyjemna.
Między tymi dzwiękami i gwarem rodzinnego życia jest cisza. To ona jeszcze bardziej pozwala mi docenić znaczenie powyższych w moim życiu.

BEATA IGNACZAK

Przygodę ze śpiewem tradycyjnym rozpoczęłam mniej więcej 10 lat temu. Nieśmiało wydobywałam wtedy z siebie dźwięki, biorąc udział w spotkaniach dublińskiej grupy The Dulcis Polonia Choir.
W 2016 roku, wzięłam udział w warsztatach tzw. „śpiewu białego”, prowadzonego przez Joannę Belzyt w Dublinie. Joasia poprowadziła warsztaty w bardzo ciekawy, nieznany mi dotąd sposób. To wtedy „biały” głos wypłynął ze mnie poraz pierwszy.
Od tamtej pory poszerzam wciąż wiedzę i zbieram doświadczenie. Regularnie co roku jeżdżę na warsztaty. (Fundacja OVO dla Kultury i Edukacji, Fundacja Muzyka Kresów, i inne). Najbardziej interesują mnie pieśni polskie i ukraińskie, oprócz tego: białoruskie, rosyjskie, serbskie, łotewskie i irlandzkie. Przez 3 lata śpiewałam w grupie Krąg Magicznej Białej Pieśni. Wzięłam udział w wielu koncertach i wydarzeniach muzycznych. https://www.facebook.com/groups/216035538991499 Od grudnia 2023 współtworzę z Magdaleną Drahusz zespół Dzikie Jagody. Nasza droga płynie pieśniami, spotkaniami i niekończącymi się rozmowami. Umiłowałyśmy sobie pieśni polskie i ukraińskie. (Strona internetowa w przygotowaniu) Wykonuję nie tylko pieśni tradycyjne. Jeśli usłyszę piosenkę, która do mnie trafia, nieważne czy jest to pop, poezja śpiewana, czy blues, zrobię wszystko, aby się jej nauczyć.
Muzyka jest dla mnie czymś więcej niż tylko nuty i melodie. Kiedy głos płynie i napotyka na swojej drodze inny głos lub głosy, zaczynają dziać się muzyczne cuda. Więcej o moim muzycznym świecie na stronie Beatamuzica. https://www.facebook.com/profile.php?id=100063881296866

DZIKIE JAGODY

Dzikie Jagody to duet śpiewaczy, w którego skład wchodzą: Beata Ignaczak i Magdalena Drahusz. Zespół zrodził się pod koniec 2023 z potrzeby śpiewania, którą podszeptywały nam od dłuższego czasu serca. Łączy nas fascynacja i miłość do pieśni tradycyjnych Europy wschodniej i środkowej, a zwłaszcza pieśni polskich i ukraińskich.
Śpiewamy razem w Irlandii już od ponad 8 lat. Spotykałyśmy się w ramach różnych formacji muzycznych. Wspólna radość i spełnienie w pieśni powodują, że każda nasza próba, spotkanie jest wyjątkowe. Śpiewamy we dwie, choć do swoich projektów zdarza nam się również zaprosić gości. Do tej pory wystąpili z nami: Jagoda Stępień, Anna Ptak, Krzysztof Reimann.
Dzięki naszej przygodzie z pieśnią tradycyjną poczułyśmy, jak ważny jest głos i nasza z nim relacja. Oprócz scenicznej działalności, chcemy niebawem wrócić do grupowych spotkań. Będziemy śpiewać pieśni i wzmacniać głosy, zanurzając się w dźwiękach i harmoniach wypływających z naszych dusz i ciał. Nasza strona internetowa jest jeszcze w przygotowaniu, a póki co wierzymy, że ten kto potrzebuje i tak nas znajdzie, a my jego.
Madziula Calendula 
Beata Ignaczak 
Rozmowy z roślinami strona
Rozmowy z roślinami FaceBook
Rozmowy z roślinami Instagram

Plik Mp3.

  • cover play_arrow

    Kobiety objaśniają mi świat 16 WOŁANIE SERCA Magdalena Drahusz & Beata Ignaczak Joanna Bieniarz

Written by: admin3542

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%