Muzyka

Nirvana “In Utero” – Jubileuszowa Reedycja z Okazji 30. rocznicy

today20/11/2023 11

Background
share close

Nirvana, jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych grup muzycznych wszech czasów, obchodzi 30. rocznicę wydania swojego kultowego albumu “In Utero.” W związku z tym wyjątkowym jubileuszem zespół postanowił obdarować swoich fanów luksusową reedycją tego albumu. Co warto wiedzieć o tej wyjątkowej edycji?

Oryginalny album “In Utero” ukazał się w momencie, gdy Nirvana stała się międzynarodowymi gwiazdami. To było również okres, w którym zespół skoncentrował się na tematyce związaną z dyskomfortem i napięciem związanym z nagłym wzrostem popularności, zwłaszcza frontmanem, Kurtem Cobainem. Album ten stał się ikoną i jest uważany za jedno z najważniejszych dzieł w historii rocka.

Reedycja “In Utero: 30th Anniversary” to prawdziwa gratka dla fanów Nirvany. Oprócz oryginalnych utworów, dostępnych jest aż 53 niepublikowane piosenki. To w tym zestawieniu znajdziemy dwa pełne koncerty z okresu “In Utero,” w tym ostatni występ z Seattle. Dodatkowo, mamy okazję posłuchać sześciu bonusowych nagrań na żywo z różnych koncertów z tego samego okresu. To wszystko sprawia, że jubileuszowa edycja albumu dostarcza zupełnie nowego doświadczenia muzycznego.

Jednym z kluczowych elementów tej reedycji jest również proces remasterowania. Oryginalna lista utworów albumu oraz pięć bonusowych piosenek i strony B zostały zremasterowane z oryginalnych taśm stereo przez Boba Westona. To gwarantuje doskonałą jakość dźwięku, dzięki której utwory Nirvany brzmią jeszcze lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

 Album jest dostępny w różnych formatach, aby zaspokoić różne gusta słuchaczy. Opcje obejmują limitowany 8-płytowy zestaw Super Deluxe, 5-płytowy zestaw Super Deluxe na CD, edycję Deluxe na 2 CD, winyl 1 LP oraz wersję cyfrową Super Deluxe. To oznacza, że każdy fan Nirvany znajdzie coś dla siebie.

Fani Nirvany znajdą także wiele ciekawych dodatków w fizycznych zestawach Super Deluxe Edition. Wymienić można tu wymienny panel przedniej okładki z ikonicznym aniołem z albumu, 48-stronicową twardą książkę z niepublikowanymi zdjęciami, 20-stronicowy fanzine z nowym projektem graficznym, litografię plakatu z trasy koncertowej w Los Angeles autorstwa artysty hot rod, Coopa, replikę promocyjnego mobilnego anioła z 1993 roku ze sklepów muzycznych, trzy ulotki z koncertów, dwa bilety z Los Angeles i Seattle, laminat dostępu do wszystkich koncertów oraz cztery kolorowe przepustki na backstage.

 

Podsumowując, jubileuszowa reedycja albumu “In Utero” to nie tylko okazja do świętowania 30 lat tego ikonicznego albumu, ale również doskonałe zaproszenie do odkrycia go na nowo. Nowe treści i doskonała jakość dźwięku sprawiają, że to wydanie jest prawdziwym prezentem dla fanów Nirvany i miłośników muzyki rockowej.

Radio Cenzura. Bardzo polecamy!!!

This is the front cover for the album In Utero by the artist Nirvana. The cover art copyright is believed to belong to DGC Records.

Written by: admin3542

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%