📚📻 WIELKA AKCJA BOOKCROSSINGU I WSPÓŁPRACA RADIA ORAZ BIBLARY! 📚📻

Mam przyjemność poinformować Was o nadchodzącej, ekscytującej inicjatywie, która rozpocznie się 13 czerwca. Chodzi o wielką akcję BOOKCROSSINGU, która ma na celu promowanie czytelnictwa i zapewnienie dostępu do książek jak największej liczbie osób. W tej wspólnie zainicjowanej przez Radio Cenzura i bibliotekę BIBLARY kampanii, poszukujemy polskich placówek, sklepów oraz miejsc, gdzie przebywa polonia, aby umieścić specjalne półki lub wyznaczyć miejsca na kilka książek, które będą uczestniczyć w akcji szerzenia czytelnictwa.

Czym jest BOOKCROSSING?

To światowy ruch, w którym czytelnicy zostawiają książki w różnych miejscach publicznych, aby inni mogli je znaleźć, przeczytać i przekazać dalej. Każda książka zawiera specjalne oznaczenie lub naklejkę z informacją, że jest to książka dostępna dla wszystkich.

BOOKCROSSING to inicjatywa, która zmienia świat na lepsze za pomocą książek. Zasada jest prosta: przeczytaj książkę, a następnie zostaw ją w publicznym miejscu dla kolejnego czytelnika. Tym samym przyczyniasz się do tworzenia ogromnej, otwartej biblioteki pod gołym niebem!

Dzięki naszej współpracy z biblioteką BIBLARY, chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób.

Jeśli znacie polskie placówki, sklepy lub miejsca, gdzie przebywa polonia i chcielibyście tam umieścić półkę z książkami lub wyznaczyć miejsce na kilka tytułów, które będą dostępne w ramach akcji BOOKCROSSINGU, prosimy o kontakt z biblioteką BIBLARY lub Radiem Cenzura. Wasza pomoc jest niezwykle ważna, ponieważ chcemy, aby książki były dostępne dla wszystkich, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

Akcja BOOKCROSSINGU to nie tylko możliwość dzielenia się swoimi ulubionymi lekturami, ale również doskonała okazja do odkrywania nowych tytułów i autorów. Może to być inspirujące doświadczenie dla każdego, kto kocha czytać i pragnie poznać nowe literackie dzieła.

Dołącz do naszej społeczności i weź udział w tej niezwykłej inicjatywie! Jeśli masz ulubione książki, którymi chciałbyś się podzielić z innymi, lub poszukujesz nowych tytułów do przeczytania, odwiedź półki i wyznaczone miejsca w ramach akcji BOOKCROSSINGU (wkrótce przedstawimy Wam listę tych miejsc).

A jeśli masz swoje własne książki, którymi chciałbyś się podzielić, dodaj je do akcji i daj im szansę na dotarcie do nowych czytelników. W miejscach które będą brały udział w naszej akcji znajdziecie również naklejki, które będziecie mogli wkleić do Waszych książek i puścić je dalej w świat. Zachęcamy aby dać im drugie życie i szansę na dotarcie do nowych czytelników.

Rozwijajmy czytelnictwo i inspirujmy się nawzajem! 📚✨

-MAB