Barwy Kultury

Wybierz się na spacer po Dublinie

today24/05/2023 5 1

share close

Literackie zakątki Dublina

Dublin, stolica Irlandii, jest znanym ośrodkiem literackim, który przez wieki dostarczał inspiracji dla wielu wybitnych pisarzy. Przez swoje wąskie uliczki, zabytkowe budowle i kawiarnie pełne atmosfery można przenieść się w czasie i odkryć miejsca, które miały ogromne znaczenie dla światowej literatury. Aby maksymalnie wykorzystać czas i zgłębić literacką duszę miasta, warto dołączyć do czterogodzinnej wycieczki z profesjonalnym przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez najważniejsze literackie zakątki Dublina.

Jeśli jesteś zapalonym odkrywcą, który lubi odkrywać tajemnice miasta, dołącz na fascynującą pieszą wycieczkę po Dublinie – 10 czerwca 2023 organizowaną przez polską bibliotekę w Dublinie BIBLARY w ramach III Festiwalu O’Czytani. Podczas tej 4-godzinnej przygody nie tylko zanurzysz się w tętniących życiem ulicach stolicy, ale także znajdziesz odpowiedzi na kilka intrygujących pytań, które pogłębią zrozumienie bogatego dziedzictwa kulturowego Dublina.
Jednym z pierwszych pytań, na które znajdziesz odpowiedź jest liczba bibliotek zlokalizowanych w centrum Dublina. Spacerując urokliwymi uliczkami, poznasz literacką stronę miasta i odkryjesz, że można znaleźć kilka niezwykłych bibliotek. Od majestatycznej Biblioteki Narodowej Irlandii po historyczną Bibliotekę Marsh’s — odsłonimy skarbnice wiedzy miasta.

Jest jednak pewien zwrot: jedna z tych bibliotek, o których usłyszysz, w żadnym wypadku nie jest tak naprawdę biblioteką! Podczas odkrywania literackich zabytków Dublina ta sprytna zagadka nie pozwoli Ci się nudzić. Musisz dołączyć do wycieczki, aby dowiedzieć się, która to jest i co czyni ją wyjątkowym.

Zagłębiając się w dziedzinę literatury, irlandzka przewodniczka Sinead Butler, mówiąca po polsku przyjrzy się powiązaniom między Dublinem, a laureatami Nagrody Nobla irlandzkimi pisarzami. Wycieczka pokaże, w jaki sposób Dublin służył jako muza dla znanych postaci literackich, w tym Williama Butlera Yeatsa, George’a Bernarda Shawa i Samuela Becketta. Odkryjecie również, jak trzy inne ikony literatury, Oscar Wilde, Bram Stoker i Jonathan Swift, odcisnęły swoje piętno na mieście poprzez swoje kultowe dzieła. Przygotuj się na zaskoczenie bogatym dziedzictwem literackim, które Dublin ma do zaoferowania!
A co z połączeniem między Dorianem Grayem, Draculą i Guliwerem? Cóż, to fascynujący związek, który splata te kultowe postacie. Nie zdradzając zbyt wiele, powiedzmy, że ich twórcy, odpowiednio, Oscar Wilde, Bram Stoker i Jonathan Swift, obdarzyli Dublin swoimi pomysłowymi opowieściami, podbijając serca i wyobraźnię czytelników na całym świecie.

Zaznacz więc w kalendarzu 10 czerwca i wybierz się na tę fascynującą pieszą wycieczkę po Dublinie. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą literatury, miłośnikiem historii, czy po prostu lubisz odkrywać nowe miejsca, ta przygoda zapowiada się na wspaniałą podróż po dziedzictwie kulturowym Dublina. Przyjdź i odkryj odpowiedzi na te intrygujące pytania i odkryj ukryte klejnoty, dzięki którym Dublin jest miastem jak żadne inne!

Uwaga! wycieczka wymaga wcześniejszej rejestracji. Aby zarezerwować miejsce i dowiedzieć się więcej o miejscu i harmonogramie spotkania, odwiedź stronę internetową wydarzenia Biblary lub skontaktuj się z nimi bezpośrednio.

Załóż wygodne buty do chodzenia i wyrusz w tę ekscytującą wycieczkę po Dublinie!


Podsumowując, wycieczka po literackich zakątkach Dublina to wspaniała okazja, aby poznać miasto z perspektywy literatury. To doskonały wybór dla miłośników literatury, ale także dla wszystkich, którzy chcą poznać piękno i bogactwo kulturowe Dublina. Z profesjonalnym przewodnikiem, można odkryć najważniejsze miejsca związane z pisarzami, dowiedzieć się więcej o ich twórczości i czerpać inspirację z atmosfery tego niezwykłego miasta. Jeśli jesteś pasjonatem literatury, nie możesz przegapić tej niezapomnianej wycieczki po Dublinie!

Dla naszych czytelników mamy jeszcze małą niespodziankę!
Każdy kto na FB, INSTAGRAM, bądź innej dowolnej platformie udostępni dalej ten wpis, oraz zostawi komentarz ponieżej z linkiem gdzie możemy go znaleść, będzie miał szansę otrzymania zaproszenia dla dwóch osób na tą wycieczkę!
Wyniki udostępnimy tu 5 czerwca 2023.
Tak więc udostępniaj i dziel się tą nowiną, a być może to właśnie Ty będziesz miał to szczęście uczestniczyć w tej niezwykłej wycieczce po Dublinie.

– MAB

BIBLIOGRAFIA:

Written by: Robert

Rate it

Similar posts

Barwy Kultury

Szymborska w 100

Wisława Szymborska była jedną z najwybitniejszych poetek swojego pokolenia i jedną z najważniejszych postaci w polskiej literaturze. Dzisiaj, w setną rocznicę jej urodzin, warto uczcić jej niezwykłe życie i wkład w świat literatury.  Decyzją Senatu RP rok 2023 został ustanowiony Rokiem Wisławy Szymborskiej. Odpowiednią uchwałę przyjęto podczas posiedzenia izby. W setną […]

today31/05/2023 2

Barwy Kultury

Ksiażki świata, czyli Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej

21 maja obchodziliśmy jak co roku Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej, który celebrowany jest na całym globie. To szczególny dzień, który podkreśla i promuje znaczenie różnorodności kulturowej, a w szczególności bogactwo, jakie niesie ze sobą literatura z różnych regionów świata. Książki stanowią bramy do nieznanych krain, zapewniając nam możliwość poznania różnych […]

today22/05/2023

Post comments (1)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%