Broadcast

Kobiety objaśniają mi Świat 1 Agnieszką Charubą

today09/11/2023 54 25

Background
share close
FOTOGRAFICZNE PRZEPŁYWYZ Agnieszką Charubą rozmawia się czuciem, w uważności. Objaśnianie świata wrażliwością a nawet wrażliwością filozofii- to tu. O czym będziemy rozmawiać ? O fotografii uważności, o przyjrzeniu się z miłością swojemu ciału, o terapii tej przestrzeni. I z czułością o Irlandii.
AGNIESZKA CHARUBA
insati fotografia w uważności
Absolwentka Politechniki na wydziale Architektury i Urbanistyki we Wrocławiu.
Architektura jako taka, ale i studia, praca w tym obszarze uwrażliwiły mnie na eksperymentowanie z formą, dotknęły i rozwinęły na wielu poziomach wyrażania się sztuką i procesem twórczym. Zasoby, które zebrałam przez te lata są widoczne w mojej fotografii, bo to właśnie poezja, malarstwo, rzeźba przeplatają się połączone w uważności i potrzebie dotykania tajemnic wnętrza.
Wraz z partnerką prowadzimy czułe na odbiorcę studio graficzne Lili Projekt, gdzie w energii wyrażania niewyrażalnego odkrywamy, że projektowanie może być doświadczeniem mistycznym i wprowadzamy ten wymiar do sztuki. Nasze projekty są cenione za ich nieszablonowy i pozamaterialny charakter.
Wspołtworzę także artystyczny kobiecy kolektyw – cudoTWÓRCZYNIE, z grupą kobiet-artystek ożywiamy swój twórczy potencjał napełniając się wzajemnie i odkrywając to, co życiodajne. nasze projekty, warsztaty i wystawy dotykają #kobiecości, # twórczości, #cielesności i #macierzyństwa.
Insati to autorski projekt sesji fotograficznych w uważności, która przejawia się w momencie skupienia, w oddechu, w czystej świadomości doświadczenia.
Prezentuję prace nad obserwacją ludzi, momentów, emocji, rzeczy, stanów, natury zdarzeń. Wyrażam je poprzez fotografie, ale także słowa, symbole ukryte w tekstach. To mój stan wglądu, zbadany w danej chwili i ważny właśnie w tamtym momencie.
W fotografii fascynuje mnie chwytanie takich fragmentów istnienia i zanurzanie się w nie z moją wrażliwością. Jest to rodzaj połączenia bez oceniania, pozwolenia na przepływ, często na chwilę przed zmianą. Obserwacja ukryta w przyjmowaniu rzeczy w ich naturalnym stanie, w Prawdzie. Obiektami moich prac są zarówno ludzie, jak i natura czy elementy materii, jednak wspólnym pierwiastkiem, który łączy te tematy jest spojrzenie wewnętrzne. Moje zdjęcia stają się prześwietlone znaczeniem idącym z głębi.
W swoim dorobku mam kilka wystaw i konkursów:
Wystawy:
Galeria Bluszcz, Podkowa Leśna, 12/2021: „Przed myślą” (+ podcast/wywiad)
DZiK, Dom Kultury i Zabawy, Warszawa, 5/2022: „Soma Sati”
Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, Podkowa Leśna, 9/2022: „Odrodzone” wystawa zbiorowa
Defabryka, Warszawa, 12/2022: „Kobieca Strona Sztuki” wystawa zbiorowa jako wygrana w konkursie
Planowane:
Defabryka, Warszawa, 5/2023, wystawa z prezentacją wydruków na tkaninie
Teatr 6 piętro, Atrium, Warszawa: wystawa zbiorowa, 2023 nieznana szczegółowa data
Konkursy wyróżnienia:
Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Portret 2022
Konkurs “Kobieca Strona Sztuki”
Dodatkowo moje prace goszczą cyklicznie na Targowisku Sztuki w Centrum Praskie Koneser oraz na stałe w showroom Rajskie Ptaki, w DZiK Dom Kultury i Zabawy
Insati
Insati na FaceBooku
Insati na instagramie
Agnieszka Charuba na instagramie

Plik Mp3.

  • cover play_arrow

    Kobiety objaśniają mi Świat 1 Agnieszką Charubą Joanna Bieniarz

Written by: admin3542

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%