Echokultura

Nick Cave & the Bad Seeds odsłaniają „Wild God” – Premiera 30 sierpnia

today08/03/2024 13

Tło
share close

Nick Cave & the Bad Seeds odsłaniają „Wild God” – Premiera 30 sierpnia

Przez lata Nick Cave & the Bad Seeds konsekwentnie zafascynowali publiczność swoją oryginalnością i głębokim wyrazem muzycznym. 30 sierpnia, ich najnowszy album zatytułowany „Wild God” ma wkroczyć na scenę muzyczną. Tytułowy utwór jest już dostępny do słuchania na całym świecie.

https://www.youtube.com/watch?v=uAgsn7la3jg

Kreatywna emocjonalna jazda

Nick Cave wyjawił, że oczekuje, iż album wywoła u słuchaczy te same emocje, jakich doświadczył wraz z espołem, tworząc go. Opisany przez Cave’a jako nagły wybuch energii, misterny i trudny jest jednocześnie głęboko przenikliwie i radośnie zaraźliwy.

”It’s a complicated record, but it’s also deeply and joyously infectious”.

Brak wyznaczonego planu to też plan 

Cave podkreśla, że nie ma wcześniej ustalonego planu przy tworzeniu albumu. Albumy Bad Seeds pełnią rolę odzwierciedleń emocjonalnego stanu twórców i muzyków.
„Słuchając tego, nie wiem, wydaje się, że jesteśmy szczęśliwi” – komentuje artysta.

Nowa płyta jak podkreśla artysta to podróż między konwencją a eksperymentowaniem. Album składa się z dziesięciu utworów, w których zespół delikatnie balansuje między tym co dobrze znane w twórczości a odkrywaniem nowych ciekawych ścieżek. Nawigując zakrętami i objazdami, wzmacniają bogatą wyobraźnię i emocje w ewokacyjnych narracjach Cave’a.

”He was a wild god searching for what all old wild gods are searching for and he flew through the dying city like a prehistoric bird…”

Cave opisuje „Wild God” jako pewne odradzanie się zespołu, ponowne nawiązanie i wzlot. Chociaż album czasami sięga do przeszłości Bad Seeds, te chwile są przelotne, służąc jedynie wzmocnieniu stałych i niepokojących dynamik napędzających grupę do przodu.

Podsumowując: „Wild God” – Nowy rozdział w historii Bad Seeds

„Wild God” obiecuje być nowym rozdziałem w historii Nick Cave & the Bad Seeds. Ten album, wywodzący się z emocjonalnej podróży twórców, zobowiązuje do niezapomnianego muzycznego doświadczenia, gdzie konwencja spotyka się z eksperymentowaniem, a energia płynąca z muzyki penetruje serca słuchaczy. Wszyscy znający twórczość Nicka Cave’a oraz The Bad Seeds na pewno nie będą zawiedzeni, artyści udowodnili już wielokrotnie, że poziom jakim operują zostanie utrzymany a nawet wzrośnie.

Lista utworów:

1. Song of the Lake
2. Wild God
3. Frogs
4. Joy
5. Final Rescue Attempt
6. Conversion
7. Cinnamon Horses
8. Long Dark Night
9. O Wow O Wow (How Wonderful She Is)
10. As the Waters Cover the Sea

Nasza ocena:
10/10
Mariusz Dujka

Napisane przez: Mariusz

Oceń

Komentarze do wpisu (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane


0%