Reportaż z terenu

Polish Wine Fest 2024 (III edycja)

today21/04/2024 16

Background
share close

W sobotę 6 go Kwietnia w The Fumbally Stables w Dublinie odbyła się trzecia edycja festiwalu Polish Wine Fest. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, bilety rozeszły się w mgnieniu oka na długo przed rozpoczęciem wydarzenia. Za sukcesem imprezy stały dwie niezwykle utalentowane organizatorki: Maja Ignaczewska i Maggie Małgorzata Domaradzka.


Wydarzenie podzielone było na dwa trzygodzinne etapy. W czasie pierwszej godziny spotkania uczestnicy mogli posłuchać fascynującego wykładu (masterclass) prowadzonego przez Macieja Nowickiego z czasopisma „Ferment”. Prelegent z pasją opowiadał o historii i dynamicznym rozwoju polskiego winiarstwa a pod koniec wykładu przedstawił przybyłych na festiwal producentów z Polski którzy mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami w branży.


W kolejnej części(pozostałe dwie godziny) uczestnicy mieli możliwość degustacji ponad 70 ciu różnych rodzajów win pochodzących z 15 polskich winiarni. Trzech właścicieli osobiście zaprezentowało swoje trunki, byli to: Kosmos, Dom Charbielin(druga największa winnica w Polsce) oraz Dom Janton. Prócz tych doskonałych win uczestnicy mieli okazję delektować się tradycyjnymi polskimi pierogami i innymi przekąskami co zamieniło się w prawdziwą ucztę smaków.


W tym roku nie tylko polskie winiarnie zaprezentowały swoje wyroby, ale również miały tą możliwość kraje sąsiadujące z Polską takie jak Niemcy, Węgry, Słowacja, Rumunia, Słowenia i Austria. Ta wyjątkowa podróż po regionach winiarskich Europy Środkowej zapewniła uczestnikom niezapomniane wrażenia.


Polish Wine Fest nie tylko pozwolił odkryć bogactwo i różnorodność polskiego winiarstwa ale także dał możliwość eksploracji szerszego kontekstu kulturowego i smakowego z tych regionów.
Wydarzenie to pozostawiło trwałe wspomnienie zarówno na podniebieniu jak i sercu każdego miłośnika dobrego wina, który brał udział we wspomnianym festiwalu. A my już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. Czym nas kolejnym razem zaskoczą organizatorki, dowiemy się za rok.

Lista winnic uczestniczące w festiwalu:
Zodiak
Turnau
Kojder
Kamil Barczentewicz
Silesian
Płochockich
Niemczanska
Dom Janton – Meet the winemaker!
Vanellus
Nizio Naturals – NEW!
Dom Charbielin – NEW! Meet the winemaker!
Kosmos – NEW! Meet the winemaker!
Niewinne Siostry – NEW!
St Vincent – NEW!

Irish bitters.
Beara Bitters

European wines from Ireland-based importers.
Grapecircus & SIYPS / Germany
Vinifinesse / Hungary, Slovakia, Austria
Wines Direct / Romania, Slovenia

Written by: admin3542

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%