Listeners:
Top listeners:
Rozmowy zamiejscowe 2 Podsumowanie roku Róża Wigeland, Natalia Sobiecka, Andrzej Smoleń
Marcin z Kildare (chanellingowiec), prowadzi w Radio Kuźnie Wojowników w której zajmuje się werbowaniem nowych Członków, jak się okazuje z nie każdego materiału można coś ulepić i już niejednokrotnie powstawał KuźnioGniot
close„Rozmowy o zdrowiu przy cieplej wodzie” to audycja prowadzona na żywo w każda środę o g.19.00(Irl) 20.00(pl). Do rozmowy zapraszani są ludzie , którzy na co dzień zajmują się propagowaniem zdrowego stylu życia poprzez holistyczne podejście - fizyczne , psychiczne , duchowe . Misją jest przedstawianie różnych sposobów dojścia do zdrowa i życia bez chorób , korzystając ze wspaniałości , które proponuje nam Wszechświat . Zapraszani goście rozmawiają o swojej pracy , pasjach , sposobach na życie w zdrowiu .
closeOd ponad 15 lat mieszkam w Irlandii, a Cork stało się moim domem. Przez większość tego czasu zajmowałam się pracami administracyjnymi, jednak zawsze czułam, że to nie jest coś, co naprawdę mnie satysfakcjonuje. Dziś wiem, że dużo bardziej rezonują ze mną aktywne zajęcia, praca na rzecz innych i poczucie przygody. Niedawno rozpoczęłam współpracę z Radio Cenzura, gdzie prowadzę program 'Cork-owe Rozmowy'. To przestrzeń, w której mogę pokazywać życie Polaków w Cork, relacjonować wydarzenia, które nas integrują, i dzielić się inspirującymi historiami. Tworzenie relacji i rozmowy z ludźmi sprawiają mi ogromną radość, a radio stało się moją nową pasją i niezwykłą przygodą. Z mikrofonem w ręku dokumentuję codzienność naszej społeczności, łącząc miłość do radia, spotkań z ludźmi i polskiej kultury. Moim celem jest być tam, gdzie dzieje się coś ważnego, i dzielić się tym z Wami – rozmawiam, relacjonuję i tworzę z myślą o Was. Zapraszam do słuchania Radio Cenzura i programu 'Cork-owe Rozmowy'! Odkrywajmy razem życie Polaków w Cork i śledźcie kolejne nagrania, które tworzę z pasją specjalnie dla Was.
Ponad 20 lat temu przyjechałam do Belgii, gdzie robiłam naprawdę wiele różnych rzeczy, ale dopiero przed 50-tką zatrudniono mnie w prestiżowej firmie. Brzmiało świetnie, prawda? Ale w praktyce chciano wycisnąć ze mnie ostatnie soki. W pewnym momencie pomyślałam: Czy tak ma wyglądać reszta mojego życia? Czy to naprawdę wszystko, na co mnie stać? I wtedy postanowiłam zrobić rewolucję.
Dyrektorka artystyczna, autorka felietonów portalu Emigraniada.com oraz koordynatorka działu literackiego. Miłośniczka sztuki współczesnej i twórczyni obrazów przestrzennych. Autorka książek z gatunku non-fiction i właścicielka polskiego wydawnictwa zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii. Współautorka książki „Chłopi, Reymont i różne dygresje”, która spotkała się z przychylnym przyjęciem Polonii na Wyspach Brytyjskich. Pasjonatka pracy w gastronomii, przed którą branża nie ma tajemnic. Jej priorytetem jest dobre życie. Obywatelka Europy, mieszkająca obecnie w Anglii nad Morzem Północnym.
Założyciel portalu kulturalno-publicystycznego Emigraniada.com i jego redaktor naczelny. Autor felietonów oraz artykułów historycznych, które nieregularnie ukazywały się w kilku punktach „emigracyjnego” Internetu od 2019 roku. Współautor książki „Chłopi, Reymont i różne dygresje”, która została bardzo dobrze przyjęta przez Polonię na Wielkiej Brytanii. Z zawodu inżynier rozwoju produktu. Mieszkaniec Liverpoolu.
Koordynatorka social mediów, autorka felietonów portalu Emigraniada.com. Była żołnierka Wojska Polskiego, która do dzisiaj nosi w sobie entuzjazm do prowadzenia dużych samochodów ciężarowych i przenosi to na swoją pracę zarobkową. Zawodowo zajmuje się także redakcją, korektą i składem tekstów dla wszystkich tych, którzy tego nie umieją, a potrzebują dobrej i przejrzystej komunikacji w biznesie. Zauważa szczegóły i widzi drugie dno w na pozór błahej powierzchowności. W wolnych chwilach gotuje, fotografuje, podróżuje – kolejność przypadkowa. Mieszka w irlandzkim Limerick i twierdzi, że każdy z nas jest „good enough”.
Jako doświadczony psycholog, pomagam klientom zrozumieć i zarządzać swoimi myślami. Moja praca skupia się na terapii poznawczo-behawioralnej, która pozwala na głęboką introspekcję i modyfikację negatywnych wzorców myślowych. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem Moniki i ojcem czwórki dzieci. Moje zainteresowania wykraczają poza psychologię – pasjonuję się kulturą Indian, uczestniczyłem w tradycyjnym tańcu słońca wśród Czarnych Stóp. Fascynuje mnie również szamanizm syberyjski, który pogłębiłem podczas podróży na Syberię. W swojej praktyce terapeutycznej wykorzystuję również elementy ustawień systemowych Berta Hellingera.