Reportaż z terenu

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny PMSI “Mistrz Ortografii 2024” 

today28/04/2024 10 5

Background
share close
W dniu 27 kwietnia 2024 roku,  serca Polonii w Irlandii biły mocniej, gdyż odbył się niezwykły Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny PMSI “Mistrz Ortografii 2024”. To wydarzenie, które zgromadziło uczniów szkół polonijnych oraz dorosłych miłośników poprawnej polszczyzny, zostało zorganizowane przez Polską Macierz Szkolną w Irlandii oraz Polską Akademię Wiedzy w Dublinie.
Przed rozpoczęciem samego dyktanda, uczniowie jednej ze szkół polonijnych przygotowali wspaniałe przedstawienie na temat zasad pięknej polszczyzny, które zachwyciło wszystkich obecnych.
Gościliśmy na tym wyjątkowym konkursie  przedstawicieli polskiej dyplomacji w Irlandii – Ambasadora RP, Arkadego Rzegockiego, oraz Pana Macieja Wójcika, Konsula ds. Polonii w Dublinie. Ambasador Arkady Rzegocki osobiście wręczył nagrody uczestnikom konkursu plastycznego, których prace można było podziwiać na wystawie. Natomiast Pan Maciej Wójcik poprowadził dyktando dla grupy rodziców, angażując się czynnie w proces,  a także osobiście wręczył nagrody za udział w dyktandzie.
Po emocjonującym dyktandzie przyszedł czas na sprawdzenie prac przez komisję, a dla uczestników oraz ich rodzin zorganizowano różnorodne zajęcia. Dzieci mogły wziąć udział w fascynujących warsztatach biologiczno-chemicznych, plastycznych i sportowych, podczas gdy dla rodziców przygotowano wykład na temat języka polskiego, który poprowadziła Agnieszka Pedrak, doświadczona polonistka i anglistka.
Następnie nadszedł moment oczekiwany przez wszystkich – wręczenie głównych nagród dla finalistów. Ale radość była ogromna, gdy pozostali uczestnicy również zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami za udział w dyktandzie. Całe wydarzenie odbyło się w przyjaznej atmosferze, z dbałością o komfort i brak stresu u uczestników.
Z dumą polecamy i zachęcamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, które jest prawdziwym świętem poprawnej polszczyzny. Już teraz czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję.
Justyna Roj
Zdjęcia jakże nieprofesjonalne również moje wykonanie 😉

Written by: Robert

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%