Echokultura

Wernisaż Pawła Jasińskiego

today04/03/2024 204 5

Background
share close
W sobotni wieczór 2 Marca 2024 roku w renomowanej galerii szkła i ceramiki Unique Crafts and Design w samym sercu miasta Dublin w Georges Street Arcade odbył się wspaniały wernisaż dzieł artysty o międzynarodowej renomie, Pawła Jasińskiego.

Galeria była wypełniona tłumem gości z całego świata, entuzjastów sztuki oraz wielbicieli twórczości artysty.
Wernisaż rozpoczął się od powitania przez współwłaścicielkę tego niezwykłego miejsca Magdalenę Niechwiej, która opowiedziała o współpracy z Pawłem trwającej od 2016 roku i że ludzie kreatywni budują podwaliny świata. Następnie głos zabrał sam artysta, dzieląc się swoją twórczością oraz emocjami towarzyszącymi tworzeniu. Jego pasja i oddanie sztuce były widoczne w każdym słowie.

Ważnym punktem wieczoru była wizyta ambasadora prof. Arkadego Rzegockiego oraz degustacja pysznego tortu przygotowanego przez właścicielkę Piece and Cake Martę Rygielską. Warto zacytować słowa ambasadora: “Jestem zaskoczony tak efektownym miejscem w Dublinie i poczułem się jakbym był w Krakowie”.

Przy okazji podziwiania prac Pawła Jasińksiego wspomniał on również o dwudziestej rocznicy wstąpienia do Uni Europejskiej. Mówił, że obrazy Pawła przedstawiające mosty w Dublinie i Krakowie to niezwykły symbol połączenia międzynarodowego.


Goście mieli okazję podziwiać różnorodność prac artysty, które obejmowały zarówno abstrakcyjne kompozycje pełne ekspresji, jak i realistyczne portrety o głębokim oddziaływaniu emocjonalnym. Niektóre prace wywoływały dyskusje, inne zachwycały swoją subtelną grą świateł i cieni. Atmosfera w galerii była nasycona energią, a każdy obraz miał swoją historię do opowiedzenia.
Wernisaż Pawła Jasińskiego był nie tylko wyjątkową okazją do podziwiania sztuki, ale także doskonałą okazją do spotkania się z innymi pasjonatami oraz do poszerzenia swojej wrażliwości artystycznej. Dla miłośników sztuki był to wieczór pełen inspiracji i refleksji.

Zdjęcia i tekst:

Agnieszka Dujka

 

Written by: admin3542

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%