Echokultura

Obrazy malowane sercem

today15/01/2024 52 3

Background
share close

Dnia 13.01.2024 roku w bibliotece County Library w Tallaght odbył się wernisaż ,,Obrazów Malowanych Sercem”. Autorkami obrazów jest 16 kobiet, które stworzyły swoje dzieła podczas prowadzonych przeze mnie warsztatów malowania intuicyjnego Vedic Art i Yoni.
Wystawa potrwa do 27.01.2024.

Vedic Art – podczas warsztatu przechodzimy przez 17 zasad, tematów, które rozpuszczają blokady, przynoszą odpowiedzi i otwierają nas na to, co dla nas najlepsze. Piękna praca dla ludzi w każdym wieku. Jeśli kochasz malować, ta metoda jest dla Ciebie. Jeżeli masz wewnętrzne blokujące przekonanie, że nie potrafisz malować, ta metoda jest zdecydowanie dla Ciebie. Wystarczy, że otworzysz serce i z zaufaniem, ciekawością, zrobisz pierwszy krok. Każda z nas, uczestniczek, przeszła swoją osobistą podróż, pokonała własne granice. Wspólna wystawa była jednym z moich marzeń, uhonorowaniem wspólnego procesu, laurką dla tych, które porzuciły przekonanie, że nie potrafią, i odważyły się wyjść ze swoją odwagą i indywidualnością do świata. Wszystkie włożyłyśmy duży wkład w organizację wystawy. Całe wydarzenie stworzyłyśmy wspólnie, zaangażowanie, radość, czasem różnice zdań, a w rezultacie piękny efekt.

Wspaniale było usłyszeć, jak różne osoby interpretują i wyrażają swoje wewnętrzne emocje, odbierając naszą sztukę. Jak mawiał sam twórca metody Curt Källman, “Piękno jest w oku patrzącego“. Zaprezentowałyśmy swoje prace publiczności, odpowiadając na pytania dotyczące inspiracji i techniki. Miałyśmy też okazję podzielić się swoimi emocjami związanymi z tworzeniem. Podczas każdego warsztatu, metoda intuicyjna polega na tworzeniu obrazów bez określonego planu lub konkretnego przedmiotu, ale za to z wykorzystaniem własnej intuicji i uczuć.

”Proces twórczy, który pozwala nam wyjść poza ograniczenia umysłu…”

Wernisaże obrazów intuicyjnych cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród osób zainteresowanych sztuką i samorozwojem. Dają one możliwość zanurzenia się w świecie wyobraźni i kreatywności, a także doświadczenia artystycznego procesu twórczego. Malowanie intuicyjne to technika artystyczna, która polega na spontanicznym i swobodnym tworzeniu obrazów opartych na instynkcie i emocjach. Malowanie Intuicyjne pozwala wyrażać się w sposób autentyczny i szczery. Ostatecznie celem malowania intuicyjnego jest stworzenie obrazów, które łączą artystyczną technikę z głębszym przesłaniem emocjonalnym. To czysty proces twórczy, który pozwala nam wyjść poza ograniczenia umysłu i prowadzić ich wewnętrzną podróż do odkrywania i wyrażania siebie, nie tylko poprzez sztukę.

Wzruszona, wdzięczna, dumna gratuluję wszystkim uczestniczkom.
W naszym imieniu dziękuję tym, którzy byli z nami podczas wernisażu, każdemu, kto dmucha w nasze skrzydła.

Maja Berkano
Radio Cenzura
Zdjecia
Agnieszka Dujka

Written by: admin3542

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%