Echokultura

Panel dyskusyjny “Patching Femininity”

today10/03/2024 68 4

Background
share close

W piatek 8 marca w międzynarodowy Dzień Kobiet w Riverbank Art Centre w Newbridge odbył się panel dyskusyjny artystki Olgi Anackiej i jej gości Briany Fitzsimons, Teresy Buczkowskiej oraz Michelle McBridge.

Frekwencja przybyłych gości zaskoczyła organizatorów tego spotkania. Nie zabrakło w niej również Panów.

Myślą przewodnią „Patching Femininity” były kwestie oczekiwań społecznych powiązanych z kobiecymi wartościami. Artystka zachęciła przybyłych do szczerej dyskusji związanej z tematem panelu i prywatnych kluczowych ambicji stojacych za dziełami, które są motywami przewodnimi jej wystawy. Przybyli goście mieli również możliwość podziwiać proces twórczy Olgi i wytwarzanych przez nią pięknych gobelinów ręcznie haftowanych.

Wystawa ma charakter bardzo osobisty, wynurzający się z wczesnodziecięcej pamięci ,rodzinnych archiwów Olgi Anackiej i przedstawia obrazy zaczerpnięte z poszukiwań internetowych oraz zastanych stereotypów. Patching Femininity bada i kwestionuje wizualne reprezentacje kobiecości i kobiecego ciała w kulturze zachodniej. Wystawę można podziwiać do 23 marca w McKenna Gallery Riverbank Arts Centre w Newbridge na którą serdecznie zapraszamy już dziś.

 

 

Więcej informacji tutaj: https://www.riverbank.ie/event/patching-femininity-an-exhibition-by-olga-anacka/

Agnieszka Dujka

Radio Cenzura

Written by: admin3542

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%